Dudak Dolgusu Ve Göz Altı Işık Dolgusu

Dudak Dolgusu Ve Göz Altı Işık Dolgusu
18 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 2.083 kez okundu.

Dudak Dolgusu Ve Göz Altı Işık Dolgusu
Zamana karşı konulamadığı için insanların yüzlerinde ve bedenlerinin başka bölgelerinde çeşitli yaşlanma belirtileri oluşmaktadır. Yaşlanma olmasa bile insanlar güzel ve çekici görünmek istemektedir. Bunun için dudak dolgusu yaptırırlar, dudak dolgusu en çok tercih edilen dolgu çeşitlerindendir. İnsanlar güzel görünüme güvenli ve hızlı şekilde kavuşmayı isterler.

Estetik alanında en çok tercih edilen yöntemlerden biri de hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleridir. Medikal estetikte en önemli araçlardan biri de dolgu enjeksiyonlarıdır. Bu enjeksiyonların yüz çizgilerinin giderilmesinden kırışıklıkların kapatılmasına ve dudak dolgusu,  göz altı ışık dolgusu işlemlerine kadar bir çok kullanım alanı vardır.

Dolgu Uygulaması Nedir- Nasıl Yapılır

Güneşin neden olduğu cilt hasarları ve yaşlanmanın getirdiği ince çizgiler hyalünorik asit bazlı dolgu enjeksiyonu aracılığıyla doldurularak yüz yeniden şekillenir. 4-6 ay kadar kalıcılığı olan bu dolgu maddesi sonuca hemen ulaştıran bir tedavi çeşididir. İşlem 10-15 dakikalık zaman dilimlerini kapsamaktadır. İşleme başlanmadan önce bölgeye anestezik krem uygulanır. İşlem sonunda kişiler sosyal hayatlarına devam etmektedir.

Dolguda en çok kullanılan madde hyalüronik asittir. Bu madde doğal olarak vücutta bulunduğundan dolayı uygulamadan sonra herhangi bir yan etki gözlenmez. Kişi sonuçtan memnun kalmaz ise hyalurinaz isimli madde ile dolgu maddesi eritilir. Dolgu burun kenarlarından dudak kenarlarına doğru inen çizgilerde, dudak kenarlarından aşağıya inen çizgilerde, sivilce veya yara izlerinde, dudak dolgunlaştırma, çene hatlarını belirginleştirme, göz altlarındaki çökmelerin giderilmesi, elmacık kemiği ve ya yanağı belirginleştirme, yüze genç bir görünüm kazandırma işlemlerinde kullanılmaktadır.

Dudaklara Dolgu Nasıl Yapılır

Yaş ilerledikçe dudaklar incelerek eski dolgunluğunu kaybetmeye başlar. Dudaklara tekrar eski dolgunluğu kazandırılmak amacıyla hyaluronik asit bazlı dolgu enjekte edilmektedir.

Göz Altlarına Işık Dolgusu Nasıl Yapılır

Redensity II isimli dolgu maddesi göz altı şişliği ve morluğu gibi problemleri ortadan kaldıran tek maddedir. Çöken göz altlarını tedavi ettirmek amacıyla bir çok kadın ve erkek birey bu yönteme başvurmaktadır. Özel olarak göz altı problemleri için geliştirilmiş olan göz altı ışık dolgusu bir çok göz altı problemine çözüm olmaktadır. Bu göz altı problemlerinin bir kısmı genetik olsa da bir kısmı alkol, sigara, kötü beslenme ve düzensiz hayat sürme problemlerinden kaynaklanmaktadır. Bir diğer neden ise yaşlanmaya bağlı olarak cildin incelmesinden dolayı yağ dokusunun dışarı itilmesidir. Genç yaştaki bireylerde de yağ dokusunun dışarı itilmesi problemi görülebilmektedir.

Göz altı çökmesi hafif bile olsa ışık yeterince eskiden olduğu gibi net yansımadığı için boşluklar oluşur. Bu problemler Dr. Mustafa Karataş’ın uyguladığı göz altı ışık dolgusu ile tedavi edilmektedir. Yüze yapılan dolgunun maddesi ile göz altı dolgusunun maddeleri birbirinden farklıdır. Işık dolguları yan etkisi olmayan güvenle uygulanabilir dolgu çeşididir. Formülün içinde bulunan protein, vitamin, aminoasit gibi maddeler deriyi güçlendirerek yaşlanmaya karşı direnç oluşturmaktadır. Bu tedavi yöntemi sadece yaşlı kadınların değil gençlerinde tercih ettiği bir yöntemdir. Bu uygulamayı gerçekten işini bilen kişilere yaptırmak gerekmektedir. Çünkü uygulama sırasında ışık dolgusu yavaş yavaş verilmelidir.Dolgunun içindeki anestezik ilaçlar sayesinde acısız bir yöntem olması avantajıdır; fakat yine de bölgeye anestezik bir krem işleme başlanmadan önce uygulanabilmektedir. İşlemden sonra hafif şişlik hissedilebilir; ama o his geçicidir. Göz altı morluklarından ve ya çöküklerinden şikayetçi olan kadın, erkek her birey bu dolgu yöntemini uygulatabilmektedir. Estetik görünüm kazanmak isterken sağlıksız yöntemlerin kullanılmasıyla istenilen görünüme ulaşılamadığı gibi sağlık yönünden bazı sıkıntılar da yaşanabilmektedir. Bu şekilde problemleri yaşamamak uzman kişilerle çalışılmalı, doğru teknikler tercih edilmelidir.Dr. Mustafa KARATAŞ

Sponsorlu Bağlantılar

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git