KABIZLIK İÇİN CEVİZ SUYU

KABIZLIK İÇİN CEVİZ SUYU
27 Nisan 2019 tarihinde eklendi, 2.097 kez okundu.

KABIZLIK İÇİN CEVİZ SUYU

Kabızlık sorununuz varsa Kayısı ve Ceviz ile hazırlanan bu su tam size göre…
Kabızlık sorunu günümüzde, her yaştan hem bayanların hem de bayların sorunu olmuş durumdadır. Önemli bir sağlık sorunu olan kabızlık; başta şişkinlik ve ağrılar olmak üzere nefes darlığına ve uykusuzluğa bile neden olabilmektedir.

Kabızlığa Karşı Ceviz ve Kayısı Suyu


Kayısı – Ceviz suyunu hazırlamak oldukça basittir. Bunun için geceleyin bir tane ceviz içini ve 1 adet kuru kayısıyı bir bardak suyun içine atın ve sabaha kadar bekletin. Sabahleyin uyandığınızda önce dişlerinizi fırçalayın ve karnınız daha açken bu ceviz ve kayısı suyunu için ardından içindeki ceviz ile kayısıyı tüketin. Kabızlık sorununuzun çözümü bu kadar basit. Çünkü ceviz ve kuru kayısı, bağırsak hareketlerini hızlandırır ve sindirimi kolaylaştırarak kişide dışkılama sıklığını arttırır.

Kabızlığa İyi Gelen Besinler
Kabızlık sorunundan kurtulmak isteyen kişilerin ilk uygulaması gereken; beslenme şeklinde, posa içeriği yüksek olan gıdalara daha çok yer vermesidir. Çünkü posa içerikli gıdalar, sindirim sisteminin çalışmasına yardımcı olmaktadır. Örneğin öğünlere salata eklemek veya ara öğünlerde posalı olan meyveleri kabukları ile tüketmek iyi birer seçenektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git