Evde Doğal Antibiyotik Şurup Nasıl Yapılır?

Evde Doğal Antibiyotik Şurup Nasıl Yapılır?
25 Aralık 2018 tarihinde eklendi, 2.387 kez okundu.

Yaz aylarını hızlıca terk ettiğimiz sıcaklıkların ani olarak 8 derece birden düştüğü bu günlerde çocuk, büyük demeden herkes öksürmeye ve grip gezmeye başladı. Bu hastalıklar kapıya birden dayanınca ne yapıcaz? Hemen ilaçlara mı sarılacaz. Yoksa doğal yöntemlerle bağışıklık sistemimizi güçlendirerek hastalıklara karşı gardımızı alarak mı?

Bütün hastalıkların sebebi sağlıksız ve yetersiz beslenmedir. Vücudumuza yeteri kadar vitamin almadığımızda direncimiz düşüyor ve vücudumuzun hastalıklara karşı savunma mekanizması güçsüz hale geliyor. Bunun için yapacaklarımız çok basit. Vitamin ve mineral ihtiyacını karşılayacak yoğun besin değeri içeren besinlere yönelmek olmalıdır.

Hastalık ve grip dediğimizde aklımıza gelen 3 önemli besin vardır. Bunlardan biri bal,biri c vitamin deposu limon diğeri ise soğan ve sarımsak ikilidir. Bugün sizlerle bu malzemeleri kullanarak yapabileceğimiz çocuklarımızı da rahatlıkla içirebileceğimiz doğal bir içecek.

Evde Doğal Antibiyotik Şurup Nasıl Yapılır

  • 3 diş sarımsak
  • 10 yemek kaşığı bal
  • 200 gram keten tohumu yağı
  • 4 adet limonun suyu

Yapılışı:

Sarımsağı havanda güzelce dövün. İçerisine suyunu sıktığımız limon, bal ve keten tohumunu ekleyerek tahta kaşıkla güzelce karıştırın.

Cam kavanoza koyarak buz dolabında muhafaza edin.

Nasıl Tüketilmeli?

Hasta durumdayken günde 3 kez aç karınla 1 tatlı kaşığı. Hasta değilken sadece sabah 1 tatlı kaşığı tüketmeniz hastalıklardan korunmanıza yardımcı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git