İş Hayatında Kadınlar Daha Stresli!

İş Hayatında Kadınlar Daha Stresli!
4 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 1.011 kez okundu.

İŞ HAYATINDA KADINLAR ERKEKLERDEN DAHA FAZLA STRES ALTINDA

– Kadınlar işyerinde cinsiyetçilik , aile sorumlulukları ,eşit olmayan ücret ve destek eksikliği yüzünden baskı altına giriyor -Kadınlar, işyerinde cinsiyet ayrımcılığına ve ailenin sorumluluklarına ek olarak bir de kariyer baskısı ile ilişkili stres, kaygı ve depresyona erkeklere oranla oldukça yüksek seviyede mağdur ediliyorlar.

– Resmi rakamlar, 25-54 yaş grubundaki kadınların erkek meslektaşlarından daha fazla stresli olduklarını göstermektedir. Çünkü ; çoğu kadın, yaşlı anne- baba ve çocuklara bakmak gibi sosyal sorumluluklar altında yoğun strese maruz kalıyor ve erkeklere oranla bu stres düzeyini maksimumda yaşıyorlar.

– Kadınlar, erkeklere göre daha iyi olduklarını ispatlamak, değer görmek veya terfi etmek, eşit olan ücreti alabilmek gibi işyeri baskısıyla karşı karşıya kalıyorlar ne yazık ki..

İş Hayatında Kadınlar

– Erkek egemen alanlardaki kadın yöneticiler bazen baskıların dayanılmaz olduğunu ve ailelerinin gelirlerinden daha fazla gelir elde etmenin bile i stres seviyelerini yükseldiğini söylüyorlar.

– Kadınlar, erkeklerden daha düşük ücret, iş güvensizliği ve kariyer ilerlemesi için potansiyel eksikliği konusunda da mutsuzdurlar. -25 yaşından itibaren kadınlar erkeklerden daha fazla stres hissediyor ve bu durum çalışma hayatları boyunca devam ediyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.