ZEBRA MUHALLEBİ

ZEBRA MUHALLEBİ
19 Mart 2019 tarihinde eklendi, 2.513 kez okundu.

ZEBRA MUHALLEBİ

Alt taban için:
1,5 paket kakaolu petibör bisküvi
70 gram tereyağı
Sade muhallebi için:
3 Su Bardağı Süt
Yarım çay bardağından bir parmak fazla şeker
2 yemek kaşığı nişasta
2 yemek kaşığı dolusu un
1 yemek kaşığı margarin
Çikolatalı puding için:
1 paket hazır çikolatalı puding
3 su bardağı süt
1 paket bitter çikolata ( 70 veya 80 gram)


Üzeri için:
Kakaolu petibör bisküvi

Hazırlanışı:

Öncelikle bisküviyi ve erimiş tereyağını robottan geçirin. Karışımı kare kelepçeli kalıbın alt tabanına yayıp üzerine bardakla bastırıp sıkılaştırın. Buzdolabına kalıbı kaldırın.
Sade muhallebi malzemelerini bir tencereye koyun. Başka bir tencereye çikolata hariç çikolatalı puding malzemelerini koyun. Her ikisini de kısık ateşte kıvam alıncaya kadar pişirin. ( Çikolatayı muhallebi kıvam aldıktan sonra ekleyin) Kalıba yarım kepçe sade muhallebi dökün ve hemen onun tam ortasına çikolatalı pudingten yarım kepçe dökün. Sırayla üst üste yarım kepçe sade yarım kepçe çikolatalı olacak şekilde muhallebiler bitinceye kadar devam edin. Muhallebiyi bir gece buzdolabında bekletin. Ertesi gün üzerine rondodan un haline getirdiğiniz bisküvileri yayın ve üzerini düzleyin. Dilimleyip üzerini çilek dilimleriyle süsleyin.
Not: Muhallebileri birbirinin üstüne döktüğünüzde yayılmaları gerekiyor. Tıpkı zebra kek gibi yapıyoruz. Kıvamları çok önemli eğer koyu olursa zebra şekli alması zorlaşır. Akışkan olsun her iki muhallebi de.
Özellikle yarım kepçe dökün yazdım bazıları çok büyük olabiliyor. Eğer kepçeniz ufaksa birer kepçe dökersiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git