Yüzünüzde Bir Tane Dahi Buruşukluk Kalmayacak

Yüzünüzde Bir Tane Dahi Buruşukluk Kalmayacak
5 Haziran 2019 tarihinde eklendi, 2.188 kez okundu.

Yüzünüzde Bir Tane Dahi Buruşukluk Kalmayacak

7 Adımda Kırışıklıklardan Kurtulacaksınız!

Yıllardır yaşlanmayı önlediği veya geciktirdiği söylenen ürünler uçuk fiyatlarla pek çok sektör tarafından tarafımıza sunuluyor. Birçok alanda ve kumpaslı kullanımda galibiyetli olduklarını söyleyebiliriz. Bu konuda herkes istediği ürünü ve yöntemi kullanmakta özgür fakat bizim önerimizi de bir dinlemeye ne dersiniz? Her ay pek çok ürüne küçük çaplı bir miras bırakmak yerine evinizde masrafsız ve doğal yöntemlerle cildinizde oluşan problemlerden ve cilt kırışıklıklarından kurtulmanız mümkün.

Fakat bu yöntemlerin muhteşem sonucunu görmek biraz zaman alacaktır. Cildiniz ne kadar sağlıklı olduğunuzu dışarı sergileyen kısmınızdır. Sabırla bu yöntemleri hayata geçirdiğinizde cildinizdeki inanılmaz değişimi görmeye başlayacaksınız.

Beslenme alışkanlıklarınızdaki zararlı besinler,  hayatınzda yaşadığınız stresli durumlar siz farkında olmadan cildinizde hasara neden olur. Bu durumda size zarar veren beslenme stillerinden uzaklaşıp daha huzurlu bir hayat tarzı yarattığınızda, her şey yoluna girecek ve cildiniz de düzelmeye başlayacaktır.

Sigara Kullanmayın!

Sigara içinde bulunan birçok madde cildinize büyük oranda zarar verir. Sigara kullanan insanlar oldukları yaştan daha büyük gösterirler ve bu hızlı yaşlanma akabinde gelen kırışıklık demektir. Sadece cildinizi değil vücudunuzdaki kas ve iskelet sistemini de tahrip eden sigara her anlamda yaşlılığı seri bir şekilde önünüze serecektir. Sigaradan vazgeçtikten sonra vücutta depolanan tüm zararlı maddeler zamanla size veda edecek ve cildiniz güzel görünüme kavuşmaya başlayacaktır.

Aloe Vera

Piyasada sunulan neredeyse tüm güzellik ürünlerinin içinde aloe vera bulunmaktadır. Aloe vera cildi nemlendirerek yeni hücreler oluştur ve cildi sıkılaştırır. Aloe verayı istediğiniz şekilde cildinize uygulayabilirsiniz. İster  jel olarak satılan ürünler tercih edin isterseniz aloe vera bitkisini evinizde yetiştirerek tamamen doğal olarak kendisinden faydalanın. Cildiniz pürüzsüzleşerek sıkılaşmaya başlayacaktır.

Kırmızı Ginseng Özü

Kırmızı ginseng özü içinde birçok antioksidan ve bağışıklık sistemi kuvvetlendiriciler mevcuttur. kırmızı ginseng özü ciltteki kırışıklıklara çok iyi gelir ve bu öz cilt renginizi beyazlatarak canlandırır daha genç ve sağlıklı görünmenizi sağlar. Kırmızı ginseng özü genellikle Asya ve kore ülkelerinde sıkça kullanılmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Kızılçam Kabuğu Özü

Kızılçam kabuğu özü yaşlanma karşıtı bir özelliğe sahiptir. Çoğu markette bulabileceğiniz bu özü, cildinizde oluşan lekeleri ve kırışıklıkları gidermek için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Sırtüstü Uyuyun

Eğer alışık olmadığınız bir durumsa sizi biraz uğraştıracaktır. Sırtüstü uyumadığınızda üzerine yattığınız yüz zaman içerisinde yıpranacak ve cildiniz biçim değiştirmeye başlayacaktır. Gözle görülmeyecek derecede de olca yüzünüzde ufak çaplı kırışıklıklar oluşmaya başlayacaktır.

Beslenme Alışkanlıklarınızı Kontrol Edin

Cildiniz nasıl beslendiğinizi yansıtmaktadır. Sıkça sebze tüketmiyorsanız ilk olarak sebze tüketimini alışkanlık haline getirmelisiniz. Sebze ile beslendikçe cildiniz daha sağlıklı görünmeye başlayacaktır. Et tüketiminde ise işlenmiş olanları tercih etmeniz daha faydalı olacaktır.

Şekeri Hayatınızdan Çıkarın

Hepimiz tatlı kaçamakları yapmak istiyoruz fakat temel şekeri en fazla içeceklerimizden alıyoruz. Özellikle gün içinde sıkça tükettiğimiz çay ve kahve içine koyduğumuz şekerden bahsediyoruz. Şekerin sağlığımız için hiçbir iyi yanı yoktur.  Kilo konusunda sıkıntı yaşamanıza neden olan şeker, cildinizin hızlı yaşlanmasına, uyku problemlerine neden olabilmektedir. Şekersiz bir yaşam cildiniz için harika bir seçim olacaktır.

Siz kırışıklarınızdan kurtulmak için nasıl yöntemler tercih ediyorsunuz? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git