YÜRÜMEK İÇİN 5 NEDEN …

YÜRÜMEK İÇİN 5 NEDEN …
6 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 2.868 kez okundu.

YÜRÜMEK İÇİN 5 NEDEN …

1. Yürüyüş, kalbimizi güçlendirir.  

Düzenli yürüyüş yaparak kalp hastalığı ve felç riskinizi azaltın. HDL (iyi) kolestrol düzeylerini arttırırken,  LDL (kötü) kolesterol seviyelerini düşürür .

Her gün yaklaşık 30 dakikalık bir yürüyüşün yüksek tansiyonun önlenmesi ve kontrol altına alınmasına yardımcı olduğunu biliyor muydunuz?.

2. Yürüyüş, hastalık riskimizi düşürür. 

Normal bir yürüyüş alışkanlığı, tip 2 diyabet riskini yaklaşık yüzde 60 oranında azaltır ve yürüme gibi aktif bir hobiyle kolon, meme veya rahim kanseri oluşması olasılığı yüzde 20 azalır.

3.Yürüyüş ,bize enerji verir. 

Daha fazla enerji ile daha fazla şey yapacaksınız.Tempolu bir yürüyüş, çevrenizdeki en iyi enerji kaynaklarından biridir.

Dolaşımı artırır ve vücudunuzdaki her hücrenin oksijen arzını artırarak daha fazla uyanık ve canlı hissetmenizi sağlar.

Öğleden sonraları daha iyihissetmek  için öğle yemeğinden sonra yürümeyi deneyin.

Sponsorlu Bağlantılar

4. Yürüyüş, mutlu ediyor.

Yaptığımız egzersizler  ruh halimizi pozitif yönde etkiler. Yapılan araştırmalar orta şiddette ki depresyon vakaların da yürüyüş yapmanın antrepresanlar kadar etkili olduğunu, stres ve kaygıyı azaltıp vücudumuzun endorfin salgıladığını söylüyor. Pozitif zihinsel sağlık için, yürümek en iyi çözüm gibi duruyor,ne dersiniz?

5.Yürüyüş, D vitaminini artırır.

Hepimizin  daha fazla dışarıya çıkması lazım. D vitamini, kemik sağlığı ve bağışıklık sistemimiz gibi önemli şeyleri etkiliyor. Yürüme, vücutta D vitamini  oranını dengeler. Ve açık havada eğlenmenin en mükemmel yoludur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git