Yumurta Kabuğunu Sakın Çöpe Atmayın

Yumurta Kabuğunu Sakın Çöpe Atmayın
12 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 4.779 kez okundu.

Yumurta Kabuğunu Sakın Çöpe Atmayın

Kendi Kalsiyumunuzu evde nasıl yapabilirsiniz , nerelerde kullanabilirsiniz ve sağladığı faydalar nelerdir ? Hepsini bu yazımızda bulabilirsiniz. Öncelikle faydalarından bahsedelim ki yapmak için sağlam nedenlerimiz olsun.

YUMURTA KABUĞUNUN FAYDALARI:

Yumurta kabuğununn büyük faydalarından bazıları ise kemik yapısını güçlendirici etkileri, dişleri güçlendirici etkileridir. Bunun dışında gelişme çağındaki çocuklarda ve bebeklerde tüketildiğinde bağışıklık sistemini güçlendirici ve gelişimi hızlandırıcı etkileri bulunmaktadır.

Yumurta kabuğu faydaları ele alındığında, içeriğinde % 98 oranında kalsiyum bulunur, düzenli tüketiminde kalsiyumun vücuda vereceği faydaları kolaylıkla edinebilmenizi sağlar.

YUMURTA KABUĞU TOZUNU NASIL ELDE EDERİZ ?

Yumurta kabuklarımızı güzelce yıkayın .Bir süzgeçte süzdürün. Yıkarken içi zar kısmını çıkarmamaya ve kabuklarımızı mümkün olduğu kadar bütün halde tutmaya dikkat edin. Derin bir tencerede
kaynamış suyunuzu hazır edin, içine yıkanmış,suyu süzülmüş kabuklarınızı atın.

Kaşıkla dibe çökmesini sağlayarak,kabukların her tarafının suyla temas etmesini sağlayın.

Olası zararlı bakterilerden kurtulmak için, 15 dakika bu şekilde kaynatın.

Kabukları sudan çıkarın, süzgeçte tüm suyunu bırakmasını sağlayın.Fırın tepsisine veya borcama dizin, önceden ısıtılmış 200 derecede fırınınıza yerleştirin 15 dakika pişirin.

Çıkardıktan sonra, blendırda toz kıvamını alıncaya kadar çekin. ( Blendırın bıçaklarının daha keskin hale geleceğini göreceksiniz

HAZIR !!!

NASIL KULLANABİLİRİZ ?

*En basit kullanımı, bir çay kaşığı tozu direk yutmaktır, tozu elinizden geldiğince küçük hale getiriniz. Tadı hoşunuza gitmez ise,hemen üzerine taze sıkacağınız bir meyve suyunu içebilir veya süt içebilirsiniz, bu şekilde etkileşim ve fayda daha da fazla olacaktır.

*Salataya serpebilirsiniz.

*Çiğ olarak tüketemeyeceğinizi düşünüyor iseniz, pişmekte olan yemekleriniz pişmeye yakın iken ,serpebilirsiniz.( Un gibi çekerseniz çiğ tüketimi rahatsız etmeyecektir )

En etkili tüketimi çiğ olarak kullanımıdır,sabah kahvaltıdan veya akşam yemekten önce bir çay kaşığı almanız günlük kalsiyum ihtiyacını karşılayacaktır.

Not: Beyaz çamaşırlarda, kuruttuğunuz yumurtaları ,tülbent arasına koyarak,makine yerleştirdiğinizde şaşırtıcı sonuçlar alabilirsiniz, özellikle tülleriniz eski beyazlığına kavuşacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git