Temizlik için Çok Önemli 8 Sır

Temizlik için Çok Önemli 8 Sır
11 Mart 2019 tarihinde eklendi, 10.168 kez okundu.

Temizlik için Çok Önemli 8 Sır

Ev hanımlarının ev işlerine çok yardımcı olacak sırlar:

1-Beyaz kalıp sabunu rendeleyip sıcak suda eritip 5 kiloluk bidona koyun gerektiğinde mutfak dolaplarınızı. Fırınınızı. Halılarınızı. Koltuklarınızı silebilirsiniz.

2-Şampuanı su dolu kovaya döküp camlarınızı hiç kurulama yapmadan silebilirsiniz. Ayriyetten camsile doldurup tozda alabilirsiniz.

3-Bulaşık Makinesi tabletini 5 bardak sıcak suda eritip birazda içine parlatıcı sıkıp halılarınızı koltuklarınızı silebilirsiniz. Ayriyetten aynı işlemi yağli mutfak dolaplarında uygulayabilirsiniz sonuç Mükemmel.4-Halınıza diyelimki çay döküldü direk üzerine parlatıcı döküp silin, Çaydan Lekesinden eser kalmayacak.

5-duşakabininizi çesmelerinizi parlatıcıyla silerseniz parlak durur.

6-bakırlarınızı ve çeşmelerinizi ve küflenen metallerinizi keççapla ovarsanız ilk günkü gibi olacaktır.

7- pimapenlerinizin temiz olması için cif ve poşet çok işe yarıyor.

8-Mutfak tezgahınızın köşelerinde silikonlar siyaha dönüştüyse pamuğa domestos döküp sabaha kadar bekletin kararıklıktan eser kalmayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

9-ben denemedim ama toz alırken vazelini bezinize sürüp öyle toz alırsanız tozlanma gecikiyormuş.Yada bimde A101’de satılan mavi silikonlu su var ben onu kullaniyorum onla toz alırsanız tozlanma gecikiyor, ama dikkat edin parkeye damlamasın çok kayganlastırıyor.

10- tencere çaydanlık ve tavalarınızı cif’i normal bir market poşetine doküp ovalarsanız pırıl pırıl olacaktır.

11-çıkmayan etiketlerinizden kurtulmak istorsanız fön makinesini tutun ısınsın yormadan çıkacaktır.

12-beyaz camasırların daha beyaz olmasını istiyorsanız makinayı en yüksek ısıda beklemeye alın yıkarkende çamaşır suyu ve beyaz kalıp sabunda kullanırsanız daha beyaz olucaktır.

13-ben denemedim ama perdeleri beyazlatmak için bulaşık makinesi tabletinide kullananlar var yıkamadan perdeyle beraber kazana koyabilirsiniz.

14-elma sirkesi yada beyaz sirke temizlikte aklınıza nereleri geliyorsa kullanabilirsiniz. Mikropları Öldürür.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git