SİYATİK AĞRISINI 3-4 DAKİKA DA YOK EDİN

SİYATİK AĞRISINI 3-4 DAKİKA DA YOK EDİN
8 Nisan 2019 tarihinde eklendi, 1.737 kez okundu.

SİYATİK AĞRISINI 3-4 DAKİKA DA YOK EDİN

Birçok insan siyatik sinir ağrısının ne kadar nahoş olduğunu bilir. İşin garibi, düzenli yürüyüş , siyatik sinir morbiditesini artıran faktörlerden biri. Ancak bazı iyi haberler de var – siyatik , vakaların % 75’inden fazlasında cerrahi müdahale olmadan iyileştirilebilir . Bunu başarmanın etkili yollarından biri, bazı basit egzersizlerden geçer.

Bright Side, siyatik gidermek için sizinle birkaç teknik paylaşmak istiyor. Size kolaylık sağlamak için, onları 3 etkin sete ayırdık.

Yapılması Gerekenler
Bu sette, uzanırken yapılması gereken tüm egzersizleri topladık. Düz bir yüzeye bir battaniye yerleştirin. Tüm pencereleri ve kapıları kapatın, böylece herhangi bir cereyana maruz kalmazsınız ve odanın soğuk olmadığından emin olun.

1. Egzersiz


Sırt üstü yatarak, dizlerini bükün. Sağ bacağınızı kaldırın ve sağ bileğinizi sol uyluğunuza yerleştirin. Kollarınızı sol uyluğunuzun arkasına sarın ve vücudunuza doğru çekin. Kafanızı yerden kaldırmayın. En az 30 saniye bu konumda kalın. Egzersizi her bacak üzerinde 2-3 kez tekrarlayın.

Egzersiz 2


Bir sonraki egzersizi yapmak için sırt üstü yatın ve ellerinizi vücudunuzun yanına koyun. Dizlerinizi bükün ve bacaklarınızı yukarıdaki resimde gösterildiği gibi kaldırın. 5 kez kaldırın ve indirin.

Egzersiz 3


Setteki son egzersiz için bir tenis topuna ihtiyacınız olacak. Topu alın ve kalçanın altına resimdeki gibi yerleştirin yere yatın. Kalçanızdaki ağrı noktasını bulmak için yavaşça hareket edin. Bulduktan sonra, bedeninizi topun içine gevşeterek 30-60 saniye boyunca oraya dikkatlice bastırabilirsiniz. Topu bu alanda yukarı ve aşağı doğru yuvarlayın. Sonra bir sonraki acı noktasına gidin. Yuvarlanırken omurga bölgesinden uzak durun ve keskin bir ağrı olursa derhal durun. Bu egzersizi 5-10 dakika boyunca günde 1-2 kez tekrarlayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Bonus: Siyatik Ağrısını Hafifletmek için ipuçları


Siyatik sinir ağrısını hafifletebilecek sadece egzersizler değil. Siyatik kolaylaştırmak için aşağıdaki ipuçlarını kullanabilirsiniz:

Çok ağır nesneleri kaldırmayın
Duruşunu izle
Yüksek topuklu giymeyin
Sağlıklı bir kiloyu korumaya çalışın
Kötü alışkanlıklardan vazgeçmek
Doğru pozisyonda oturmak


Her 20 dakikada bir ayağa kalk
Orta sertlikte bir şilte almak daha iyidir
Bu çok yararlı bilgiyi paylaşarak çevrenizdeki insanların faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git