Sabahları Zeytin Çekirdeğini Yutmanın Faydaları

Sabahları Zeytin Çekirdeğini Yutmanın Faydaları
14 Mayıs 2019 tarihinde eklendi, 1.444 kez okundu.

Sabahları Zeytin Çekirdeğini Yutmanın Faydaları

Sabahları zeytin çekirdeğini yutmanın faydalarını bir bilseniz… Bir daha zeytinin çekirdeğini çöpe atmazsınız.

“Hemeroid operasyonu için gün almış ameliyat gününü beklerken o günlerin ivedi geçmesi ve bir an evvel yaşadığım acılardan kurtulmak için günün her saatini dua ederek geçiriyordum.

Midemde gasrtrit, bağırsak tembelliğine bağlı kabızlık ve buna bağlı olarakta hemeroid vardı ve bunlar çok ilerlemiş bir vaziyette idi… Her ne yersem yiyeyim boğazıma kadar bir yanma ve çok şiddetli sancılar hissediyordum…

Bir gün dostlarımdan birisi ile kahvaltıda buluştuk ve o iştahla muhtelif gıdaları yerken ben çay içerek her zaman olduğu gibi kahvaltıyı geçiştirmeye çalışıyordum…

Bu gidişatı görünce neden yemediğimi sordu bende ona ayrıntıları ile yaşadığım rahatsızlıkları anlatınca bana zeytin çekirdeklerini çıkarmayıp yutmamı söyledi, ilk başta şaka yaptığını sandım ama onun çekirdeklerin hiç birini çıkarmayıp yuttuğunu görünce inandım.

Bende kahvaltıya başlayıp çekirdekleri yutmaya başladım.

Çok tuhaftır senelerdir sabah kahvaltılarını çay içerek geçiştirdiğim halde boğazıma kadar yanmalar sezmeme karşın o gün midemde yanma olmadı kahvaltıdan takribî yarım saat kadar sonra midemden saf zeytinyağı kokusu geldiğini hissettim..

Arkadaşıma midede çekirdeğin erimeyeceğini zaten rahatsız olduğumu söylediğimde bana mide özsuyunun zeytin çekirdeğini çok kısa bir zamanda ufalayarak saf zeytinyağına ve şifalı yağlara erişildiğini geriye kalan posanın ise bağırsakları onarararak gevşettiğini dolayısı ile kabızlığın ve hemeroidinde tedavi ettiğini ve damar sertliğinden hazımsızlığa kadar bir çok hastalığa şifa olduğunu söyledi.

İlk evvel tam bunların hayal olduğunu düşünmeme rağmen bu husus da kararlıydım ve şifa bulmak için dayandığım zorlukları hatırlayınca, bunun çok daha basit olduğunu düşünerek çekirdekleri yutmaya devama ettim …

Sponsorlu Bağlantılar

ilk 15 günde midemdeki yanmalar ve gastritin yumuşadığını ve yok olduğunu, hemeroidimin verdiği ızdırapların son bulduğunu gördüm. Her geçen gün onlarca zeytin çekirdeğini yutarak sıhhatime biraz daha kavuştum.

Bu arada operasyonumu iptal ettim ve hali hazırda bu olağanüstü ve hiç bir yan tesiri olmayan ilacı yutmaya devam ediyorum. 3 aylık bir zamanın sonunda cildimdeki matlığın yerini bir parlaklık ve tam ızdıraplarımın yerini bir mutluluk aldı.

Takribî 6 yıldan beri çevremde bu hastalıklardan muzdarip olan onlarca şahsa nasihat ettim ve hiç firesiz hepside şifa buldu, inanın benim 5 ve 11 yaşlarında iki oğlum var onlar dahi yutarlar yedikleri zeytinlerin çekirdeğini.

Arkadaşlar ebedi şifa kaynağı bir ilaçtır bu… Hiç bir yan tesiri yok ben senelerdir taştan sert şeyleri dahi eritiyorum ve hiç bir kasvetim kalmadı inanın migren sızılarında dahi harikulade neticeler veriyor.

Yapmanız gereken şey yediğiniz tüm zeytinlerin çekirdeklerini yutmak sayı hududu yoktur.
Yalnız zeytini çiğneyip çekirdeğini yutun çünkü zeytini olduğu gibi yutarsanız mide zeytinin dışındaki ince çeperi eritemiyor ve olduğu gibi dışarı atmaya çalışıyor.”

Zeytin çekirdeğinin yutulması günümüz insanları arasında yeni dinlenen bir şey olmasına karşın daha öncekilerin bir haylisinin yaptığı bir uygulamadır. Başka bir deyişle pozitif tesir ve tesirleri yıllardır hatta yüzyıllardır bilinmektedir.

1985′li senelerde başlayan araştırmalar bugüne kadar devam ettirilmektedir. Takribî 25 yıl süren sonuçta karşılaşılan hadiseler hayret vericidir. Bu sonuçlara bin birey değil belki yüz binlerce insan tarafından denenmiş demek daha doğrudur:

Midesinde yanma olan herkes zeytin çekirdeğini yuttuktan sonra hafiflediğini ifade etmiştir.
Zeytin çekirdeğini yutan kimseler sindirim yolu rahatsızlıklarının bittiğini ifade etmişlerdir.

Zeytin çekirdeği yutan şahıslarda hemoroit problemiyle karşılaşılmamış, hatta hemoroidi olup ta yutanlar iyileştiklerini ifade etmişlerdir.

Zeytin çekirdeğini yıllardır yuttuğunu bildiğimiz insanlarda kanser vakasına seyrek rastlanılmıştır.

Son günlerde gelen yoğun telefon trafiğinden bile birkaç gündür zeytin çekirdeklerini yutmaya başlayıp da yukarıdaki olumlu gelişmeleri gördüğünü söyleyen onlarca insan vardır.

Zeytinyağını öbürlerinden değişik kılan bu madde veya maddeler en yoğun halleri ile zeytin çekirdeğinin içerisindedir.

Rastgele bir zeytin çekirdeğinin her iki ucunu hafifçe törpülerseniz çekirdeğin içinin oyuk olduğunu ve içerisinde pıhtılaşmış veya çok koyu kıvamlı bir yağ olduğunu görürsünüz. Bahse mevzu olan maddelerin konsantrasyonu %80′lere varan arttırdığı bilinmektedir.

Zeytin çekirdeği muhteviyatında ki bu yararı elde etmek için ise zeytin çekirdeklerini atmayıp yutmak gerekir.

İnsan bedenine yararlarını özetlersek;

Ülser gastrit gibi mide problemlerini tamamladığı;

Bağırsak ve sindirim yollarını tertip ettiği;

Hemoroit ve prostatı yasakladığı;
İç uzuvlarda oluşabilecek kanserojen hücre tehlikesini binde birlere indirgediği.

ÖNEMLİ ANEKDOT: Zeytin çekirdeklerinin ögütülmesine gereksinim yoktur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git