Öğrenince Her Gün Kuşburnu Tüketmek İsteyeceğiniz 9 Hiç Bilmediğiniz Sebep

Öğrenince Her Gün Kuşburnu Tüketmek İsteyeceğiniz 9 Hiç Bilmediğiniz Sebep
26 Aralık 2019 tarihinde eklendi, 1.470 kez okundu.

Kabul etmek lazım, bazı yiyecekler ne yazık ki sadece işimiz düştüğünde aklımıza geliyor, hele bazılarını sadece grip ya da nezle olduğumuzda hatırlıyor, ancak kış geldiğince mutfağımızın kapısından içeri sokuyoruz.

İşte bu yiyeceklerden biri de kuşburnu.

Oysa birazdan öğreneceklerinizden sonra onu bir gün bile evinizden eksik etmek istemeyeceksiniz, biliyoruz. Zira kendisi sadece kış hastalıkları üzerinde değil birçok konuda tahmin ettiğinizden çok daha etkili.

Hangi konularda mı dediniz?

Buyurun kuşburnunun faydaları ile tanıştıralım sizi.

Kuşburnunun faydaları nelerdir?
pixabay

Grip ve nezle gibi kış hastalıklarında yardım aldığımız ilk bitki çaylarının başında gelen kuşburnu çayını ayrı tutarsak, aslında kuşburnunun kendisinin faydalarından pek haberdar değiliz. İstiyoruz ki kuşburnunun faydalarını keşfedin, ondan sadece soğuk algınlığına yakalandığınızda değil hep yararlanabilin. Mesela şu özelliklerinden… Solunum yolu hastalıklarını daha hızlı iyileştiriyor

Kuşburnunun içinde bolca C vitamini bulunduğundan, bu vitamin grip, nezle, bitmek bilmeyen öksürük, burun tıkanıklığı, hatta astım, bronşit, nefes darlığı gibi birçok solunum yolu hastalığı ya da kış rahatsızlığında oldukça etkili.

Yüksek kolesterolün düşmesini sağlıyor

Kuşburnu, içerdiği yararlı maddeler sayesinde kötü kolesterolün de karşısında durabiliyor. Kolesterol seviyesinin dengelenmesinde önemli roller oynayan kuşburnunu böyle bir amaçla kullanacaksanız mutlaka öncesinde doktorunuza danışmanızda fayda var, bizden söylemesi.

Sponsorlu Bağlantılar

Ödem söktürücü bir etki oluşturuyor

Kuşburnu, güçlü antioksidan özellikler gösteren bir besin olduğundan ödem söktürücü, şişlik giderici bir etki oluşturmayı da başarıyor. Böyle bir sorunu olanlara günde 1 su bardağı kuşburnu çayı öneriliyor. 🌿🌟🍃 Doğanın bize verdiklerinin sınırı yok!!! Yeter ki biz tutkuyla doğaya sahip çıkalım, sevelim, özen gösterelim.
Güzellikleri hep uzaklarda aradığımız bugünlerde dibimizdeki güzelliklerden haberimiz yok.
Daha cok sevgiyle ilgiyle bilinçlenmek dileğiyle sağlıklı günleriniz olsun!!!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git