O YÜRÜYEMEDİ YERSENİZ SİZ DE YÜRÜYEMEYECEKSİNİZ

O YÜRÜYEMEDİ YERSENİZ SİZ DE YÜRÜYEMEYECEKSİNİZ
13 Şubat 2019 tarihinde eklendi, 1.343 kez okundu.

O YÜRÜYEMEDİ YERSENİZ SİZ DE YÜRÜYEMEYECEKSİNİZ!!!

Günümüzde özellikle kadınlarda görülen rahim kistleri,miyomları, baldırlarda ve omuzlarda ve göğüslerde biriken kitleleR…

Erken menapoz.

Kansere giden kas rahatsızlıkları.. Işte bu bir çırpıda piliç olmadan tavuk olan , Hatta yürüyemeyen, ileri derecede hantal , hareket sisteminin işlevsel olmadığı ucube yaratıkları yediriyorlar bize…

Daha doğrusu kendi paramız ile alıp biz yiyoruz sanki yeryüzü boşalmışta başka gıda yok gibi..

Hatice Bilecen..

( Ne yiyeceğiz ? diye soracaksınız.Siz talep ederseniz onlar da hep getirecek.Ama Aynen bu şekilde.Birçok insan şikayetlerini beyan ediyor , siz de şikayet edebilirsiniz )

‘Tavukların hormondan tadı kalmadı, kanseri tetikliyor’

İstanbul Üni. Veteriner Fakültesi Öğr. Üy. Prof. Dr. Bülent NAZLI:

Sponsorlu Bağlantılar

TAVUK sanayii endüstriyel şekle dönüştüğünden beri sağlık sorunlarını tetiklemeye başladı, bir kere tavukların lezzeti gitti. Ben uzman olarak hissediyorum, o eski doğal tavukların tadı kalmadı. Yavuz Hoca’nın dediği antibiyotik konusunda da, hormon konusunda da gerçeklik payı var. Özellikle tarım ilaçları içeren yemler yiyorlarsa, küflenmiş yemler yiyorlarsa bu insan vücudunda kanserojen etkiye dönüşüyor. Tavuklar artık ışık görmeyen yerlerde, inanılmaz ortamlarda yetiştiriliyor. 45 günde 1-1.5 kg olması gereken tavuklar, zorlayıcı kimyasallarla 25 günde bu kiloya ulaşıyorlar. Kemik gelişmesi yavaşlarken et gelişiyor, o etin de biyolojisi bozuluyor.

‘Bize ilaçlı fabrika tavuğu yediriyorlar‘

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Rasim KÜÇÜKUSTA:

Bu hayvanların çoğu fabrika tavuğu, fabrika ineği. Suni, GDO’lu yemlerle besleniyorlar. Tabii olmayan şartlarda büyütülüyorlar. İneklere daha çok süt versinler diye hormon veriliyor. Tavuklar 24 saat aydınlık ortamda tutuluyor. Daha çok verim almak için katkı maddeleri, antibiyotikler, tarım ilaçları kullanılıyor. Bu ürünler ciddi miktarda insanlara geçiyor. “Antibiyotik direncimiz düştü” diyoruz, bunun nedeni hayvanlara antibiyotik verilmesi. ABD’de tüketici kuruluşları hayvanlarda antibiyotik kullanımının yasaklanması için FDA’ya başvurdu. Hayvansal ürünlere uzun süre dayanması için kimyasallar konuluyor. Alerjiden romatizmaya, kansere kadar bir dizi hastalığın nedeni, yediğimiz içtiğimiz besinlerin doğallıktan uzaklaşmış olması.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git