Metabolizma Hızlandıran Besinler

Metabolizma Hızlandıran Besinler
1 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 1.838 kez okundu.

Metabolizma hızlandıran besinler nelerdir? Bu besinler sayesinde metabolizma hızınızı arttırabilir ve hızlı kilo vermenize yardımcı olabilirsiniz.

1. Acı Biber

Acı biber çeşitleri doğrudan metabolizma ve dolaşımı artırır.

2. Tam Tahıllar: Yulaf ezmesi ve Kahverengi Pirinç

Kepekli tahıllar, insülin seviyelerini stabilize ederek metabolizmayı hızlandıran besleyici maddeler ve karmaşık karbonhidratlarla doludur. Yulaf ezmesi, kahverengi pirinç ve kino gibi yavaş serbest bırakılmış karbonhidratlar, diğer şeker bakımından zengin gıdalarla ilişkili sivri uçlar olmaksızın uzun ömürlü enerji sunar. İnsülin seviyemizi düşük tutmamız vücudumuzun yağ depolamasını da engelleyecektir.

3. Brokoli

Yüksek kalsiyum içeren brokoli de C, K ve A vitaminlerini de içerir. Bir brokoli porsiyonu da bol miktarda folik asit ve diyet lifi ile çeşitli antioksidanlar mevcuttur. Brokoli, aynı zamanda diyetinize ekleyebileceğiniz en iyi detoks gıdalardan biridir.

4. Çorbalar

Çorba içimi fazla gıdaların alımını azaltarak metabolizmanın hızlanmasını ve yağ yakımı sağlar.

5. Yeşil Çay

Sponsorlu Bağlantılar

Birden fazla bilimsel araştırma yoluyla, yeşil çayın metabolizmayı önemli ölçüde hızlandırdığı ve bunun yanı sıra diğer sağlık yararları da sunabileceği bilinen bir gerçektir. Yeşil çay lezizdir ve zararlı serbest radikallerle aktif şekilde savaşan antioksidanlar açısından da zengindir!

6. Elmalar ve Armutlar

Araştırmalar, bu iki meyveyi metabolizmayı hızlandırdığını ve kilo kaybını hızlandırdığını gösteriyor. Yapılan bir araştırma da günde üç küçük elma veya armut yiyen kadınlar, yemeyen kadınlardan daha fazla kilo verdi.

7. Baharatlar

Karabiber, hardal tohumları, toz soğan ve zencefil gibi keskin baharatlar kalori yakmanızda yardımcı olacaktır.

8. Narenciye Meyveleri

Greyfurt gibi meyvelerin yağ yakmamıza ve metabolizmamızı yüksek tutmamıza yardımcı olduğu gösterilmiştir. Bu, meyvelerin yüksek miktarda C vitamini içerdiği ve insülin seviyesini azaltarak yararlı ve sağlıklı bir bileşen içerdiğini söyleyebiliriz.

9. Kalsiyumlu Yüksek Gıdalar

Metabolizmanızı hızlandırmaya yardımcı olmak için, kalsiyumdan zengin bol gıdalar tüketin. Eğer bu gıdalardan yeterince yararlanamıyorsanız, kalsiyum takviyesi almayı düşünmelisiniz.

10. Omega-3’teki Gıdalar

Omega-3 yağ asitleri bulunan gıdaları yemek metabolizma hızlandırmak için mükemmel bir yoldur. Bu asitler metabolizmayı düşüren doğal bir kimyasal olan leptin adı verilen hormon üretimini azaltır.

Balık tüketmek , fındık kenevir yağı ve keten tohumu yağı da omega-3 içerir.

11. Saf Su

Tam olarak bir yiyecek olmasa da, bu bir metabolizma güçlendiricisidir.İçme suyu yağ yakma hızını arttırır. Aynı zamanda doğal bir iştah kesici ve detoksifikatörüdür.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git