KEMİK ERİMESİNE HARİKA ÇÖZÜM

KEMİK ERİMESİNE HARİKA ÇÖZÜM
25 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 4.635 kez okundu.

KEMİK ERİMESİNE HARİKA ÇÖZÜM

Çağımızın en yaygın hastalıklarından kemik erimesine harika bir çözüm var….

Kemik erimesi menopozdan önceki kısa evre olan  osteoporoz döneminde görülür.  Kemikler için yıkım dönemidir. Çünkü yapısal değişiklik nedeniyle kemikler eskisi gibi yenilenemiyor ve daha güçsüz hale geliyor. Osteoporoz nedeniyle kemikler zayıflar daha çabuk kırılabilir hale gelir,boy kısalması ve kamburluğa yol açar. Deforme olmuş göğüs kemikleri koruduğu akciğer ve kalbin normal çalışmasını engellemeye başlar.

SİNSİCE İLERLEYİP KIRICI OLUYOR
Osteoporoz, ileri yaş hastalığı olarak bilinse de kemik sağlığınızı ömür boyu korumanız gereklidir. Kemiğin yoğunluğunda azalma ve kalitesinde düşüş yavaş ve sessizce ilerler. Yani yaş ilerledikçe kırık riski yükselir ve küçük düşmelerde bile kemikler kırılır. Kırılmaların en fazla olduğu bölgeler bel, kalça ve bilek kemikleridir. Osteoporoz olan insanlarda bel kemiğinde kamburlaşma artar. Yavaş yavaş boy kısalır ve sırt ağrıları gelişir. Bu da kişinin fiziksel, psikolojik ve sosyal durumunu, yaşam kalitesini olumsuz etkiler.

Bilim adamları yaptıkları araştırmada günde 9-10adet kuru eriğin tüketilmesi durumunda kemik erimesinin gözle görülür biçimde yavaşladığını tespit etmişler.  Kuru erik aynı zamanda kabızlığı önlemek için de çok yararlı ve diğer kurutulmuş meyvelerden daha faydalı. Doğal yolla bu şekilde osteoporoz dönemindeki kemik erimesinin önüne geçebilirsiniz.
Üstelik tok tutma özelliği de var

Beden mineral yoğunluğu bakımından yapılan değerlendirmede iki grupta da vücut total beden mineral yoğunluğunun yanı sıra total kalça ve belkemiği mineral yoğunluğunun başlangıç değerlerine göre daha iyi olduğu gözlenmiş. Ancak belkemiği ve ön kol kemiklerinde mineral yoğunluğunun istatistiksel olarak elma kurusu verilen gruptan daha yüksek olduğu tespit edilmiştir.  Kemik yıkımının bir belirteci olan osteokalsin miktarının 3 ve 12 ay ölçümlerinde kuru erik verilen grupta belirgin bir şekilde azaldığı dikkati çekmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git