Karın Kaslarını Sıkılaştıran Egzersizler

Karın Kaslarını Sıkılaştıran Egzersizler
2 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 2.472 kez okundu.

Bugün sizlere karın kaslarınızı sıkılaştıracak egzersizlerden bahsedeceğiz. Bu hareketleri haftanın 3 günü uygulayarak sımsıkı bir karına sahip olabilirsiniz.

Hareket 1: Isınma

Sırt üstü yatarken dizleriniz eğik, ayaklarınız düz. Nefes alın ve çenenizi göğsünüze sıkıştırın. Nefes alıp kollarınızı kaldırırken ve ayaklarınızın içine doğru ilerlediğinizde başınızı, boynunuzu ve omuzlarınızı yavaşça kıvırın. Durakla ve nefes al. Yavaş yavaş başlangıç ​​konumuna geri dönün, solunum yapın. Sekiz kez tekrarlayın.

Isınma Hareketi

Hareket 2: Roll Up

(A) Arkada yatarken, kollarınızı ve bacaklarınızı uzatın, böylece düz bir çizgiyi oluşturursunuz. Nefes al, kollarını yukarıya getir ve üst vücudunu kıvırmaya başla. (B) Nefes alırken ayak parmaklarına ulaşmak için ilerlemeye devam et. Nefes alıp sola dönün, başlamak için geri dönün. 10 kere tekrar edin.

Roll up

Hareket 3: Bacak Bırak

Her iki bacağı da tavana doğru kaldırın. Nefes alıp karnınızı sıkıştırın. (B) Nefes alıp yavaşça, bacaklarınızı zeminden yaklaşık 5 parmak boşluk kalacak şekilde indirin. Duraklat ve nefes al. Bacaklarınızı başlangıç ​​konumuna yükselttiğinizde solunum yapın. 10 kere tekrar edin.

Bacak Bırak

Sponsorlu Bağlantılar

Hareket 4: Makas

Her iki bacağı da tavana doğru kaldırın. Onları düz tutun, sol bacağınızı zeminden yaklaşık 5 parmak kadar mesafede indirin. Başınızı ve omuzlarınızı yerde kaldırın ve sağ bacağınızı kavrayarak hafifçe kendinize doğru çekin. Ayak değiştirin ve diğer taraftan tekrarlayın. 10 defa hızla tamamlayın (duraklamayın!).

Makas

Hareket 5: Kalça Asansörü

Her iki bacağı da tavana doğru kaldırın ve kollarınızı yanlarınızdaki zemine uzatın, avuç içi aşağıya doğru.Nefes alın ve kaslarınızı sıkın. Nefes alırken kaburgalarınıza doğru kalçalarınızı kıvırın, kalçalarınızı yerden kaldırın ve ayaklarınızın üzerine doğruca ulaşın.. 10 kere tekrar edin.

Kalça Asansörü

Hareket 6: Torso Büküm

(A) Çapraz ayaklı oturun ve parmak uçlarınıza dokunarak kollarınızı önünüzde gerin. Nefes alıp verin. (B) Kalçalarınız sıkın ve üst vücudunuzu sağa doğru yaklaşık 45 derece döndürdüğünüzde solunum yapın. Merkeze dönün ve sol tarafınızda tekrarlayın. 10 tekrar tamamlayın.

Torso Büküm

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git