Kalın Bağırsak Temizliği Nasıl Yapılır?

Kalın Bağırsak Temizliği Nasıl Yapılır?
10 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 2.161 kez okundu.

Kalın Bağırsak Temizliği Nasıl Yapılır?

Bağışıklık sisteminin en önemli kısmı olan kalın bağırsakların temizlenmesi, sistemin sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır. Bu temizliği yapmak için ne gerekir?

Kolon temizliği yapılması bağışıklık sistemi açısından ve sindirim sistemiaçısından oldukça büyük önem taşımaktadır. Çünkü kolonlar temiz olmadığı zaman vücutta bazı hastalıklar meydana gelmektedir.

Kolonlar düzgün çalışmadığı zaman toksinleri emmeye başlar ve bunun sonucunda da şişkinlik, kabızlık, baş ağrısı, kilo alımı, yorgunluk, halsizlik ve kronik hastalıklar meydana gelir.

Sindirilmemiş gıdalar da bu problemlere sebep olur, özellikle koruyucu ve katkı maddeleri içeren gıdalar, bağırsaklarda fazla mukus birikmesine sebep olur ve bu da vücudu zehirleyen zehirler üretilmesi anlamına gelir.

Kolon Temizliği Nasıl Yapılır?

Su: Kolon temizliğini yapmanın en iyi yolu su içmek olduğu için günlük 10 12 bardak su içmek şarttır.

Elma Suyu: Bağırsakların hareketlenmesini sağlar, toksinleri atar ve sindirim sisteminin yanı sıra karaciğer sağlığına da faydalıdır. 3 Gün boyunca güne elma suyu içerek başlayın.

Limon Suyu: Antoiksidan içeriğe sahip olduğu için limon suyu bağırsak temizliğinde kullanılabilir. Limon suyu,bir tutam deniz tuzu ve balı ılık suda karıştırarak sabah aç karnına için

Sponsorlu Bağlantılar

Sebze Suyu: Birkaç gün boyunca (özellikle yeşil sebzelerin toksin atma özelliği sayesinde) sebze suyu için ve katı gıdalardan uzak durun.

Bunun dışında lifli gıdalar ve yoğurt tüketin ve temizliği yaptığınız sırada katı gıdalardan uzak durun.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git