Kahve Maskesi

Kahve Maskesi
6 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 1.961 kez okundu.

Kahve Maskesi

Güzellik ve cilt bakımı için birçok yüz maskesi kullanılmaktadır. Bu maskelerden olan kahve maskesi yeni yeni popüler olmaya başlayan ve gayet faydalı olan bir yüz maskesidir. Cildi sıkılaştırarak daha pürüzsüz bir hale getiren bu maske ayrıca cildi daha parlak hale getirir.

Kahve maskesi sivilce oluşumunu önler ve bunun yanında gözaltı morluklarını da hafifletir. Genetik olan gözaltı morlukları için ise kahve maskesinin bir faydası yoktur. Canlandırıcı ve parlatıcı etkisi olduğu için kahve maskesi yorgunluk, uykusuzluk gibi nedenlerden kaynaklanan göz altı morluklarına iyi gelmektedir. Pürüzsüz, canlı ve sivilcesiz bir cilt için kahve maskesini deneyebilirsiniz. Haftada en az üç kere bu maskeyi uygulayarak olumlu sonuçlarını görebilirsiniz.

Kahve Maskesi Nasıl Yapılır?

Yüze yapılan güzellik ve cilt bakımı maskelerinden olan kahve maskesi cildinizin durumuna göre farklı şekillerde hazırlanabilir. Kuru ciltler için farklı şekilde, yorgun ciltler için farklı şekilde, Yağlı ciltler için farklı şekilde, sivilcelere karşı farklı şeklide kahve maskesi hazırlamak mümkündür.

Kuru Ciltler İçin Kahve Maskesi

Kuru ciltleriniz için kahve maskesi hazırlamak için yarım yemek kaşığı sade yoğurt, 1 çay kaşığı kahve telvesi ve bir çay kaşığı toz haline getirilmiş yulaf ezmesine ihtiyaç vardır. Bu malzemelere ek olarak 1 çay kaşığı bal da kullanabilirsiniz. Malzemeleri karıştırarak yüzünüze sürün ve 15 dakika bekletin. Daha sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Sivilcelere Karşı Kahve Maskesi

Sivilcelerinizden kurtulmak için yapacağınız bir yüz maskesi de kahve yardımıyla olabilir. Bu maske için, 2 çay kaşığı kakao tozu, 2 çay kaşığı kahve telvesi, 2 çay kaşığı bal gerekmektedir. Cildiniz yağlı ise bu malzemelere ek olarak iki çay kaşığı limon suyu, kuru ise 2 tatlı kaşığı yoğurt ekleyebilirsiniz. Malzemeleri karıştırdıktan sonra yüzünüze sürün. 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Kolay Kahve Maskesi

Bütün ciltler için hazırlanacak bu kahve maskesi daha çok zaman ve malzeme açısından kısırlık çekildiğinde tercih edeceğiniz bir yöntem olabilir. Bunun için yalnızca iki çay kaşığı telve ve 2 çay kaşığı zeytinyağını karıştırarak yüzünüze uygulayabilir ve 15 dakika sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git