İş Hayatında Kadınlar Daha Stresli!

İş Hayatında Kadınlar Daha Stresli!
4 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 1.660 kez okundu.

İŞ HAYATINDA KADINLAR ERKEKLERDEN DAHA FAZLA STRES ALTINDA

– Kadınlar işyerinde cinsiyetçilik , aile sorumlulukları ,eşit olmayan ücret ve destek eksikliği yüzünden baskı altına giriyor -Kadınlar, işyerinde cinsiyet ayrımcılığına ve ailenin sorumluluklarına ek olarak bir de kariyer baskısı ile ilişkili stres, kaygı ve depresyona erkeklere oranla oldukça yüksek seviyede mağdur ediliyorlar.

– Resmi rakamlar, 25-54 yaş grubundaki kadınların erkek meslektaşlarından daha fazla stresli olduklarını göstermektedir. Çünkü ; çoğu kadın, yaşlı anne- baba ve çocuklara bakmak gibi sosyal sorumluluklar altında yoğun strese maruz kalıyor ve erkeklere oranla bu stres düzeyini maksimumda yaşıyorlar.

– Kadınlar, erkeklere göre daha iyi olduklarını ispatlamak, değer görmek veya terfi etmek, eşit olan ücreti alabilmek gibi işyeri baskısıyla karşı karşıya kalıyorlar ne yazık ki..

İş Hayatında Kadınlar

– Erkek egemen alanlardaki kadın yöneticiler bazen baskıların dayanılmaz olduğunu ve ailelerinin gelirlerinden daha fazla gelir elde etmenin bile i stres seviyelerini yükseldiğini söylüyorlar.

– Kadınlar, erkeklerden daha düşük ücret, iş güvensizliği ve kariyer ilerlemesi için potansiyel eksikliği konusunda da mutsuzdurlar. -25 yaşından itibaren kadınlar erkeklerden daha fazla stres hissediyor ve bu durum çalışma hayatları boyunca devam ediyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git