İltihaplı eklem romatizması ağrılarına iyi gelen bitkisel çözüm! Günde iki kez içtiğinizde ağrılarınızdan eser kalmayacak

İltihaplı eklem romatizması ağrılarına iyi gelen bitkisel çözüm! Günde iki kez içtiğinizde ağrılarınızdan eser kalmayacak
31 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 4.930 kez okundu.

İltihaplı eklem romatizması ağrılarına iyi gelen bitkisel çözüm!

Günde iki kez içtiğinizde ağrılarınızdan eser kalmayacak

Bu yazımızda, artrit semptomlarını hafifletmeye yardımcı olan ve bu kronik rahatsızlıktan muzdarip olan kişiye biraz rahatlama sağlayan artrit için doğal bir çare tarifi vereceğiz.

Artrit, inflamasyon, kızarıklık, şiddetli ağrı ve eklemlerin bozulması ile ortaya çıkan çok yaygın bir hastalıktır. Maydanoz ile artrit tedavisi olabilir mi? Bu besin, mükemmel bir şifalı bitkidir ve onlarca yıldır artirit tedavisinde kullanılmıştır. Vücudunuzu iyileştirmek için vitaminler, kalsiyum, magnezyum ve K vitamini gibi mineraller ile doludur. Bunların hepsinde artrit ile gelen iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olduğu gösterilmiştir. Yani maydanoz iyi bir anti-inflamatuar. Bu bitkiyi yemek veya içmek, vücudunuzdaki ürik asidin daha hızlı atılmasına neden olabilir.

Ürik asit insanların eklemlerinde bu semptomlara neden olan güçlü bir asit olduğundan, bu daha az eklem sertliği ve şişmeye yol açacaktır. Kemik sağlığını geliştirdiği için bu bitki de osteoartrite yardımcı oluyor. Maydanozda bulunan kalsiyum ve folat, kemiği aşınmaya karşı korur ve osteoartriti hızlandırarak göze çarpan günlük aşınma ve yıpranmalara engel olur. Maydanoz çayının gün boyunca içilmesi artritten etkilenen eklemlerdeki iltihabı kontrol altına alarak sağlıklı olmasını sağlıyor.

Tüm şifa verici özelliklerini maydanoz çayı tüketerek daha iyi hale getirebilirsiniz. Tümörü ve kisti önler Maydanoz akciğerleri ve karındaki tümörlerin büyüme hızını azaltmada son derece etkili olan miristik adı verilen doğal bir bileşim içerir. Bir araştırma maydanoz yaprağı yağının farelerde tümör büyümesini azaltabileceğini kanıtladı.

Sinir hasarına genellikle nörotoksisite neden olur. Nörotoksisite, ağır metaller veya böcek ilacı gibi zararlı bazı toksik maddelerin neden olduğu beyine veya periferik sinir sistemine hasar anlamına gelir. Bu toksinler sinir sisteminde bazı sinirleri bozabilecek veya hatta öldürecek şekilde büyük hasara neden olabilir. Sinirler çok önemlidir çünkü beynin ve sinir sisteminin diğer alanlarındaki bilgileri iletmek ve işlemek için şarttır. Bilim adamları, maydanoz suyunun sinir hasarlarına bağlı semptomları iyileştirmede çok etkili olduğunu ispatlamayı başardılar.

İltihaplı eklem ağrılarını azaltır İltihaplanma ve düzenli maydanoz tüketimi artrit, gut ve osteoartrite karşı yardımcı olabilir! Maydanoz, yüksek miktarda C vitamini içerir ve vücudunuzdaki CRP (c-reaksiyon protein) seviyelerini azaltmanıza yardımcı olabilir.

Maydanoz çayı nasıl hazırlanır: Daha önce de belirttiğimiz gibi maydanozu tüketmenin en basit ve en etkili yolu çayını hazırlamaktır. Malzemeler; 4 ila 5 dal maydanoz dalı Üç bardak su Yarım limon 1 tatlı kaşığı bal Hazırlanışı : Suyu kaynatın. Ardından limon ve maydanozu bir bardak veya seçeceğiniz bir kabın içine koyun. Kaynattığınız suyu da kabın içine koyun. 10 dakika dinlenmeye bırakın. Sonunda limon ve maydanozu süzüp bal ekleyin. Hazırladığınız bu çayı sabah kahvaltıdan önce yarım fincan, akşam yemeğinden önce yarım fincan ve ağrınız dayanılmaz olduğunda yarım fincan olarak tüketebilirsiniz. Kullanmadığınız çayı buzdolabında muhafaza edebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git