HER SABAH MUTLAKA İÇİN

HER SABAH MUTLAKA İÇİN
29 Mart 2018 tarihinde eklendi, 2.075 kez okundu.

HER SABAH MUTLAKA İÇİN

Sabahları içilen ılık limonlu suyun faydaları saymakla bitmez. Sabah gözünüzü açar açmak gidip …

Sabahları içilen ılık limonlu suyun faydaları saymakla bitmez. Sabah gözünüzü açar açmak gidip su ısıtıcının düğmesine basıyor ve kendinize koca bir bardak kahve hazırlıyorsanız, size önerimiz bu alışkanlığınızı biraz ileri zamana ertelemeniz olacaktır. Sabahları içeceğiniz ılık limon suyu kafein bağımlılığınıza son verecek. Ilık limon suyu içmenin, özellikle de kış aylarında bir çok faydası vardır. Bu harika kafein alternatifini hazırlaması da çok kolaydır: bir bardak ılık suya yarım limonun suyunu sıkın.

Limon suyunun belli başlı faydaları şunlar:Limon suyunun mucizelerinden faydalanmak için, sabahları güne bir bardak ılık suyun içine sıktığınız yarım limon suyu ile başlayın.Limon PH Alkalin seviyesini dengeler

Kronik hastalıklarla savaşmak için vücuttaki alkalin dengesini korumak çok önemli. Limon asit içermesine rağmen, tüketildiğinde vücudun alkalize olmasına yardımcı oluyor.

Limon suyu bağışıklık sisteminizi güçlendirirC vitamini açısından çok zengin olan limon, aynı zamanda bağışıklık ve sindirim sistemlerinin düzenli çalışmasına, vücudun kanserle savaşmasına ve yaraların çabuk iyileşmesine de yardımcı..

Limon suyu kanı temizlerLimon suyu vücudun kandaki toksinleri temizlemesine yardımcı oluyor.

Limon suyu kan şekerini dengelerlimon suyu içerisinde bulunan asit, besinlerin kan şekeriniz üzerindeki etkilerini hafifletiyor.Limon suyu kilo vermenize yardımcı olur

İçerdiği pektin lifler sayesinde limon açlık hissini azaltacaktır. Genel olarak alkali besinleri daha çok tüketirseniz, daha hızlı kilo verirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Limon suyu harika bir idrar söktürücüdürVücudu temizleyip, toksinlerden kolayca arındırılmasını sağlar. Bu sayede, idrar yolunuz sağlığını korur.

Limon suyu sindirime yardımcıdırTaze limon suyu böbrekleri ve sindirim sistemini temizliyor. Vücudun toksinleri atmasına yardımcı oluyor.

Kemik erimesini durdururLimon suyunun içinde bulunan C vitamini vücudun kalsiyumu absorbe etmesine ve dolayısı ile kemik erimesi ile savaşmaya yardımcı oluyor.

Bebeklerin kemik gelişimine yardımcıdırİki yemek kaşığı taze sıkılmıs limon suyu, suyla karıştırılarak hamilelikte içildiğinde, bebegin kemik gelişimine yardımcı oluyor.

Limon suyu uykusuzluğa iyi gelirLimon suyu daha iyi uyumanızı sağlıyor.

Limon suyu cildinizi temizlerC vitamini kırışıklığınıza ve siyah noktalarınıza iyi gelir, kandaki toksinleri temizler. Sabahları içtiğiniz ılık suyun etkisini arttırmak adına, limon suyunu doğrudan cildinize de sürebilirsiniz.

Limon suyu sinirlere iyi gelir, konsantrasyonu ve hafızayı güçlendirirLimon suyunun içinde bulunan potasyum, beyne ve sinir hücrelerine yardımcı oluyor. Konsantrasyonu ve hafızayı güçlendirip, sinir sistemini sakinleştiriyor. Zihniniz stres altında iken, vücudunuz C vitamini kaybeder. Limon, bu vitaminleri geri kazanmanızı sağlar.

Limon suyu enfeksiyonlarla savaşırİçerdiği sitrik asit nedeniyle, enfeksiyonlarla savaşmada yardımcı..

Limon suyu soğuk algınlığı ve öksürüğe iyi gelirBir bardak sıcak suya balla birlikte eklenip,  karıştırıldığında  nezle ve griple savaşmada çok etkili.

Limon suyu astıma alerjilere iyi gelir, nefesinizi tazelerBir tatlı kaşığı limon suyu, bir miktar ılık suyla karıştırılıp yemeklerden önce içildiğinde, nefes alımına yardımcı oluyor.

Limon suyu mide bulantısı ve araç tutmasına iyi gelirlimon suyu karıştırılmış su yudumlanarak içildiğinde, mide bulantısının azalmasını sağlıyor.

Limon suyu saç bakımında kullanılırSaça sürüldüğündü saçın parlamasını ve güçlenmesini sağlıyor.

Limon suyu evleri temizlemekte de kullanıyorLimon suyu sadece sağlık için değil, evlerde dezenfekte ve temizlik amaçlı da kullanılıyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git