EKMEĞİ, ŞEKERİ KESTİM TİP2 DİYABETİM DÜZELMEYE BAŞLADI

EKMEĞİ, ŞEKERİ KESTİM TİP2 DİYABETİM DÜZELMEYE BAŞLADI
24 Aralık 2019 tarihinde eklendi, 1.125 kez okundu.

1- Benim bu hikayede yazdıklarım bugün için bir çok insana normal gelebilir. Çünkü bugün bazı doktorlar ve bazı beslenme uzmanları hastalarına danışanlarına EKMEKSİZ İKİ ÖĞÜN BESLENME önermeye başladılar. Ancak lütfen tarihlere dikkat edin. Yıl 2011…

2- Bundan 8 yıl öncesinden bahsediyorum. O dönemde ekmek önermeyen doktor veya diyetisyen ben hiç duymadım. Gittiğim doktorlar, ya diyetisyen tarafından hazırlanmış fotokopi bir listeyi elime tutuşturur ya da diyetisyene yönlendirilirdi. Diyetisyenler de “az ye sık ye” beslenme modeline dayalı, 6 öğünlü, 6-9 dilim ekmek öneren diyetler verirlerdi.


3- Ben damdan düşmüş, 30 Binden fazla sadece diyabet ilacı kullanmış bir kişi olarak yıllarca Tip2 diyabetimin iyileşememesinin nedenini yanlış beslenme, araca konan yanlış yakıt olduğunu düşünüyorum. Çünkü daha sonraki yıllarda beyaz ekmeğin (69), tam buğday ekmeğinin (72) glisemik indeksinin sofra şekerinden (59) bile yüksek olduğunu öğrenince taşlar yerine oturmaya başladı.


4- Doktorlarımız, beslenme uzmanlarımız o yıllarda şeker önermiyorlardı ama Gİ şekerden daha yüksek olan ekmeği kesmemişlerdi. İşte 30 binden fazla İlacın beni iyileştirememesinin altında yatan neden bana göre önerilen EKMEKTİR. Tabii ki ekmek yiyen bir kişi Tip2 diyabetten kurtulamaz. Ben de onun için kurtulamadım.


5- Benim hikayem 2011 -2012 yillarında bir dönüm noktası oldu. 2012 veya 2013 yılında çok ünlü bir endokrinoloğun kitabının, “diyabet iyileşmez” dediği için bir yayın evi taraflından reddedildiğini bizzat biliyorum. Bence bu uyanışın Türkiye’de lideri Prof. Dr. Canan Karatay olmuştur.


6- Biz uzun bir süredir Karatay Diyeti uygulamıyoruz. Bir çok konuda Karatay’dan çok farklı düşünüyoruz. Ancak biz 8 TL’lik Karatay Diyeti kitabını okumamış olsaydık bu uyanışı yaşayamayacak, yakında yazacağım tiroid hikayesinde de okuyacağınız üzere tiroidimi de bazı organlarım gibi kaptırmış olacaktım.


7- Haftaya diyabet konusuna devam edelim mi? Yoksa tangoya mı başlayalım.
@a.okancaglar

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git