Doğal Antibakteriyel Ağız Bakım Suyu Nasıl Yapılır?

Doğal Antibakteriyel Ağız Bakım Suyu Nasıl Yapılır?
27 Ağustos 2019 tarihinde eklendi, 6.278 kez okundu.

Ağız bakım suyu, diş fırçasının ulaşamadığı yerlerde biriken bakterileri yok etmek için ideal bir üründür. Ağızda biriken bakteriler başta ağız kokusu olmak üzere diş çürükleri ve diş eti hastalıkları gibi sorunlara neden olur. Bu nedenle çoğu diş hekimi diş fırçalamanın yanında, ağız bakım suyu kullanmayı da tavsiye eder. Ancak genel olarak piyasada satılan tüm ağız bakım suyu ürünleri farklı sorunlara yol açabilecek alkol ve diğer kimyasalları içerir. Ev yapımı ağız bakım suyu kullanmak, bu kimyasalları önlemenin ve daha iyi bir ağız sağlığına sahip olmanın en iyi yoludur. Evde ağız bakım suyu yapmak zor bir iş değildir. Evinizde bulabileceğiniz basit malzemelerle yapabilirsiniz. İşte ağız kokusunu gidermek ve ağız sağlığını korumak için kullanabileceğiniz 4 ağız bakım suyu tarifi.

1.Karbonat ve Uçucu Yağ ile Ağız Bakım Suyu Yapımı

Bu tarif karbonat, nane yağı ve çay ağacı yağı gibi mutfağınızda kolayca bulabileceğiniz bazı basit malzemeleri içeriyor. Bu tarifle antibakteriyel özelliklere sahip hafif bir ağız bakım suyu elde edersiniz. Aynı zamanda nane yağından dolayı ferahlatıcı bir etkisi de vardır. Çağ ağacı yağı ise ağız sağlığına çeşitli faydaları olan bir uçucu yağdır.

Nasıl Yapılır?

İki yemek kaşığı karbonat, iki damla nane yağı, iki damla çay ağacı yağı ve yarım bardak içme suyunu bir kapta iyice karıştırın. Bu karışımı bir şişeye doldurun ve dişlerinizi fırçaladıktan sonra gargara şeklinde kullanın. Her kullanımdan önce şişeyi iyice çalkalamanız gerekiyor. Çünkü karbonat bir süre sonra şişenin dibine çökecektir.

2. Elma Sirkesi ile Ağız Bakım Suyu Yapımı

Elma sirkesi, birçok sağlı sorununu çözen sihirli bir sıvıdır. Kilo vermeye yardımcı olması için kullanabileceğiniz gibi ağız bakımınız için de kullanabilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

Bu tarif ağız bakım suyu yapmak için en kolay yöntemdir. İhtiyacınız olanlar yalnızca elma sirkesi ve sudur. İki yemek kaşığı elma sirkesi ve bir bardak suyu iyi karıştırın. Su, elma sirkesini seyreltir ve dişleriniz için zararsız hale getirir.

3. Bitkilerle Ağız Bakım Suyu Yapımı

Bitkilerle ağız bakım suyu yapmak, bu yöntemler arasındaki en doğal yoldur. Bitkilerin demlenmesi ile elde edilen sıvı, daha iyi ve kalıcı sonuçlar sağlayan mükemmel bir ağız bakım suyu elde etmenizi sağlar.

Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

İki bardak suyu kaynatın. Kaynar suya 28 gram biberiye, 28 gram sarı boya çalısı kökü (oregon üzümü olarak da bilinir) ve birkaç karanfil ekleyin. Birkaç taşım kaynattıktan sonra karışımı süzün. Soğuduktan sonra ağız bakım suyu olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu ev yapımı ağız bakım suyu, ağız kokusunu etkili bir şekilde giderecektir.

4. Tarçın, Bal ve Limon Suyu ile Ağız Bakım Suyu Yapımı

Tarçın ve limon suyu birlikte kullanıldıklarında oldukça iyi sonuçlar elde etmenizi sağlar. Nefesinizi ferahtlatmak için etkili bir şekilde çalışırlar. Bu ağız bakım suyu tamamen doğaldır. Bu yüzden, bir kısmını yutsanız herhangi bir yan etkiye maruz kalmazsınız.

Nasıl Yapılır?

Bir şişe veya kavanoza yarım yemek kaşığı tarçın koyun. Taze sıkılmış iki limon suyu ekleyin. Daha sonra bir buçuk çay kaşığı bal ekleyin. Balı eritmek için bir bardak ılık su ekleyin ve iyice karıştırın. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra gargara şeklinde kullanın.Paylaş herkes duysun:

http://www.ordanburdansurdan.com
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git