DAHA FAZLA D VİTAMİNİ DAHA AZ KANSER RİSKİ!

DAHA FAZLA D VİTAMİNİ DAHA AZ KANSER RİSKİ!
1 Ocak 2020 tarihinde eklendi, 1.867 kez okundu.

DAHA FAZLA D VİTAMİNİ DAHA AZ KANSER RİSKİ! Gün geçmiyor ki D Vitaminin yararlarına ilişkin bir araştırma yayımlanmasın.

Bugün ideal D Vitamini düzeyi ne olmalı diye 10 doktora soracak olsanız 10 farklı cevap alırsınız. Kimisi 20 bile iyi derken, kimisinin 50-70, kimisinin 70-100 aralığını, kimisinin de 100 ve üstünü önerdiğini görürsüz. Biz 6 yılı aşkın süredir D Vitamini düzeyimizi 100 ng/ml civarında tutuyoruz. Tabii ki K2 vitamini de alıyoruz. Biz D Vitamininin pek çok yararını gördük. Ben kendi hikayemi Instagram ‘da @a.okancaglar hesabında her hafta paylaşıyorum.
İnsanlarda D Vitaminiyle ilgili bilinç arttıkça kısıtlamalar da beraberinde geldi. 1. Basamak Sağlık Kuruluşlarında (Aile Sağlığı Merkezleri) D vitamini tetkiki istenmesi yasaklandı. 2. ve 3. basamak sağlık kuruluşlarında (Devlet Hastaneleri ve Eğitim Araştırma Hastaneleri) ise branş bazında kısıtlama getirildi.
Umarız ve dileriz bu kısıtlamalar en kısa sürede kaldırılır.
Yeni bir çalışma daha fazla D vitaminiyle daha az kanser riski olduğunu gösterdi.
Creighton Üniversitesi’nin yeni yaptığı bir çalışmanın sonuçları D vitamini düzeyi yüksek olduğunda kanser riskinin azaldığına dikkat çekiyor.

Bu araştırmayı fotoğrafı sola doğru kaydırarak okuyabilirsiniz.
Ayrıca son görselde de rahmetli Prof. Dr. Ahmet Aydın Hocamızın D Vitamini günlük idame dozu önerisini göreceksiniz. AA hoca her 10 kilo için 1000 IU D3 İDAME DOZU öneriyor. Biz 10 kilo için 20 mcg K2 Vitamini alıyoruz. #syk2vitamini etiketi altındaki yazıları okudunuz mu?
Sağlıklı Yaşıyoruz®

@saglikliyasiyoruzcom

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git