Cilt Sarkması İçin Zerdeçal Bal Maskesi

Cilt Sarkması İçin Zerdeçal Bal Maskesi
9 Nisan 2019 tarihinde eklendi, 1.929 kez okundu.

Cilt Sarkması İçin Zerdeçal Bal Maskesi

Sarkmış Ciltleri Gerginleştirmek İçin ve Cilt Bakımında Hoşluğu Zerdeçal Maskesini Uygulayabilirsiniz…

Şayet sıhhatli olmak istiyorum ve olduğumdan daha genç görüneyim diyorsanız nebatsal orijinli rehabilitasyonları hayatınızın bir parçası haline getirmelisiniz. Bu nebatlardan bir tanesi de netlikle zerdeçal olmalıdır…

Daha Öncekinden, bayanların ‘altın toz’ diye adlandırdığı zerdeçal, ‘antioksidan’ özellikleri olan bir nebat köküdür. Antibakteriyel ve temizletici özellikleri bulunur. Suratı yanılgısız olarak arınan zerdeçaldan cildi tesirli bir biçimde gerginleştiren maske elde edebilirsiniz. Şimdi size zerdeçal ile hazırlanan bu cilt gerginleştirici maskenin tanımını vereceğiz.

Malzemeler:


– 1 Kahve Kaşığı bal
– 1 Çay Kaşığı Zerdeçal

Nasıl Hazırlanır?
1 çay kaşığı zerdeçalı, 1 kahve kaşığı bal ile karıştırarak suratınıza maske yapın. Haftada bir kez olmak üzere bu karışımı kesinlikle uygulamaya itina gösterin. Kısa müddet içinde cildinizdeki kirlerde eksilme ve buruşuklukların gerginleşmesini fark edeceksiniz.

Zerdeçalın Cilt Bakımında Kullanımı Haricinde Öteki Verimleri Nelerdir?


Zerdeçal; Hint safranı olarak da öğrenilir. Pakistan, Çin, Hindistan gibi ülkelerde yetişmektedir. Köri tozunun esas öğelerinden biridir.

Etken maddesinin adı parlak sarı renkteki “CURCUMİN” dir. 3 gram zerdeçal içinde 30 – 90 mili gram curcumin bulunur.

Scientific adlı bir American mecmuasında yayınlanan 100 araştırmada curcuminin Alzheimer, Diyabet ve Kanser gibi hastalıklara karşı pozitif tesirlerinden bahsedilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Curcumin iyi bir antioksidan ve anti-enflamatuar anti-cerahat özelliklerine sahip olmasından dolayı eforlu bir kanser düşmanı olarak kullanılabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git