Bal ile Kudret Narını Karıştırıp 1 Gün Sonra Yiyin

Bal ile Kudret Narını Karıştırıp 1 Gün Sonra Yiyin
23 Mart 2019 tarihinde eklendi, 1.819 kez okundu.

Bal ile Kudret Narını Karıştırıp 1 Gün Sonra Yiyin

Tropikal alanlarda büyüyen ve içeriğinde C vitamini oldukça fazla bulunan kudret narı insan sıhhatine oldukça yararlıdır. Peki kudret narının yararları nelerdir? Bal ile karıştırılıp yenildiğinde mide ve bağırsak rahatsızlıklarına iyi gelen kudret narı hakkında gizli kalmış bilinmeyenleri sizler için inceledik.

Bol su ve güneş sağlandığında saksıda dahi yetişebilen kudret narı ilaç sanayisinde kullanılır. İlkbaharda gelişen yaz aylarında ise meyve veren kudret narının öz suyunun tadı oldukça acıdır. Olgunlaşmadan yenmez. Kudret narı meyvesi mineral ve vitamin bakımından zengindir. İçeriğinde demir, kalsiyum, fosfor, B vitaminleri bulunur. Bazı araştırmalarda bayanların kısırlık rehabilitasyonunda natürel fayda sağladığı gözlemlenmiştir. Alternatif tıpta sıklıkla kullanılır. Bazı aktarcılar kudret narı, zeytin yağı ve balı karıştırıp satıyorlar. Bu karışım mide ve bağırsak meselelerine iyi geliyor. Kudret narının azıcık acı tadı olduğundan bal ve zeytin yağı ile tüketiliyor. Ayrıca aktarcıdan almak istemeyenler evde de hazırlayabilir. Kabakgiller ailesine ait kudret narı insan sıhhatine bir hayli fayda sağlar.

KUDRET NARININ YARARLARI NELERDİR?

 Sindirim hastalıklarının başında gelen kabızlık hazmedilmeyen yemeklerin kalın bağırsakta birikmesi ile ortaya çıkar. Bu hastalık çok ciddiye alınmasa da ilerleyen zamanlarda ehemmiyetli bağırsak meselelerine neden olabilir. Uzmanlar günde bir kaşık kudret narı, bal ve zeytin yağı karışımı tüketerek bağırsaklarda biriken yiyecek atıklarının çözülmesine yardımcı olduğunu söylüyor. Böylece kabızlık meselesi giderilmiş olur. Aynı zamanda bu karışım ülser, gastrit, kolit ve reflü gibi meselelere de iyi geliyor.

– Yapılan bazı araştırmalarda kudret narının bedende ura dönüşme olasılığı olan hücrelerin sıhhatini gözettiği tespit edilmiştir. Özellikle meme kanserindeki hücrelerde tesirli olan kudret narının tesirlerinden yararlanmak için düzenli yenmesi gerekir.

 Lutein ve Lycopnene maddeleri tabiatta bulunan en tesirli antibiyotiklere sahiptir. Kudret narı bu iki madde bakımından oldukça zengindir. Antibiyotik beden sızıları içinde tesirlidir.

 

  • – Daha Önceki insanlar yanık tedavisinde de kudret narını kullandıkları ve pozitif neticeler aldıkları biliniyor. Kudret narının meyvesinin çekirdeğini çıkartıp zeytin yağı ile ezip bir kavanoza koyun. Yanık esnasına hemen müdahale edebilirsiniz. Buzdolabında muhafaza ederek bir sene süresince kullanabilirsiniz.
  • – E vitamini ve protein bakımından zengin olan kudret narı bağışıklık sistemini kuvvetlendirmede tesirlidir. Bedene yiyecek, hava ve etrafsal tesirlerden dolayı giren virüslere karşı kalkan oluşturur. Hastalıklara tutulma oranını düşürür.
  •  Antienflamatuvar tesiri sayesinde iltahabı yok eder. Kudret narı ve zeytin yağından hazırladığınız kremi aynı zamanda irin kapmış bölgelere de sürebilirsiniz. Kudret narı bedende en fazla karaciğere fayda sağlar. Sanki karaciğerin yenilenmesinde ve arınılmasında takviye olur. Bu sayede cilt hastalıklarına da iyi gelir. Bedendeki yağ oranını eksilten kudret narı iltihaplı sivilce ve sivilce oluşumunu da önlemiş olur.

    – Kandaki zehirli maddeleri de arınarak kan hücrelerini dengeler. Yapılan bir değişik araştırmada kudret narının kandaki şeker oranı açısından da tesirli olduğu şeker hastalarının rahatlıkla yiyebileceği bir meyve olduğu ortaya çıkarılmıştır.

  •  

    KUDRET NARI BAL KARIŞIMI

    10 tane kudret narının çekirdeklerini çıkartıp geri kalan kısmını blendırdan geçirin içerisine bir su bardağı zeytin yağı ve bir su bardağı bal ilave ederek iyice karıştırın bir kavanoza koyup buzdolabında bekletin. Ertesi gün kullanmaya başlayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git