ARTRİT, OSTEOPOROZ VE KANSERLE SAVAŞAN MİNERAL:

ARTRİT, OSTEOPOROZ VE KANSERLE SAVAŞAN MİNERAL:
19 Aralık 2019 tarihinde eklendi, 1.257 kez okundu.

ARTRİT, OSTEOPOROZ VE KANSERLE SAVAŞAN MİNERAL:

Her zaman söylüyoruz hiçbir yiyecek veya içecek veya takviye tek başına işe yaramaz. Önce beslenmenin düzeltilmesi gerekiyor. Biz beslenmemizi her gün @a.okancaglar Instagram hesabında paylaşıyoruz.
Bugün yabancı kaynakları araştırırken bor konusunda yazılmış bu yazıyı gördük ve hemen @nurcincaglar sizler için tercüme etti. Türkiye, bor rezervleri bakımından dünyanın bir numaralı ülkesi “Yaşımız ilerledikçe beslenmemizin bazı mikro besinleri, örneğin kalsiyum, demir gibi mineralleri, vitaminleri içerdiğinden emin olmak isteriz. Ancak yediklerimizden aldığımız bu mikro besinleri vücudumuzun kullanabilmesini sağlayan, yeterince bilinmeyen bir eser mineral var: bor. Bu mineral bizi yaş aldıkça karşılaşabileceğimiz artrit, osteoporoz, kalp hastalığı ve diyabetten korur.

Bor bizim genç kalmamızı 5 yolla sağlar:

1- Artriti rahatlatır.
Borun artrit ağrılarına iyi geldiğine dair çalışmalar vardır. Bor alımının daha fazla olduğu ülkelerde artrit daha az görülüyor.
2- Osteoporozu önler.
Bor kemiklerin kalsiyum emilimine yardımcıdır. Bor aynı zamanda vücudun D vitamini sentezlemesi ve kullanmasında yardımcıdır, böylelikle de kalsiyum emilimi artar.
3- Daha açık düşünmemizi sağlar.
Beyin sağlığının temel minerallerindendir. Araştırmalar yeterli bor seviyelerinin el-göz koordinasyonunu, dikkati, kısa ve uzun süreli hafızayı geliştirdiğini gösteriyor.
4- Hormonları dengeler.
Östrojen üretimini destekler, magnezyum seviyelerini düzenler. Bunlar menopozun hoş olmayan belirtilerinin daha iyi kontrol edilmesini sağlar.
5- Hastalıklara yol açan inflamasyonu baskılar.
Çalışmalar borun CRP ve diğer inflamasyon göstergelerinde düzelmeler sağladığını gösteriyor.

Bor minerali kanserle savaşta da etkilidir. Araştırmalar borun kanser hücrelerini besleyen yeni damarların oluşumunu önlediği, hücre ölümünü başlattığını gösteriyor. Bilim insanları bor temelli kanser ilaçları üzerinde çalışıyor.” Bor içeren gıdaları görmek için fotoğrafı kaydırabilirsiniz.

Özet çeviri: Nurçin Çağlar
Sağlıklı Yaşıyoruz®
Kaynak: https://easyhealthoptions.com/little-known-mineral-fight-arthritis-osteoporosis-cancer/

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git