KOLESTEROLÜMÜZ HIZLA YÜKSELİYOR

KOLESTEROLÜMÜZ HIZLA YÜKSELİYOR
1 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 959 kez okundu.

KOLESTEROLÜMÜZ HIZLA YÜKSELİYOR

Türkiye’de yapılan araştırmalar sonucun da 30 yaş üstü nufüsun  %40 ‘nın kolesterol hastası olduğu bildiriliyor.Nedeni ise düzensiz beslenme ve egzersiz yapmamak.

HANGİ DEĞERLERE DİKKAT ETMELİYİZ ?

“Kolesterol aslında vücudumuzda ki bazı fonksiyonların gerçekleşmesi için gerekli bir maddedir.Bu maddenin fazla olması vücudumuza zarar veriyor.

Kanda fazla bulunan kolesterol,damar çeperlerinde birikiyor ve başta kalp damar tıkanıklığı gibi bazı hastalıklara neden oluyor.Türkiye’de erişkinlerin yüzde 30’undan fazlasında yüksek kolesterol bulunmaktadır.Bu sonuçlar aslında ne kadar düzensiz beslendiğimizi ve yeteri kadar egzersiz yapmadığımızı gösteriyor.”

ÖNCE EGZERSİZ

“Genetik olmayan sadece kolesterolü yüksek çıkan hastalara ilk etapta ilaç tedavisi önermiyoruz.Bu hastalar öncelikle beslenmesine dikkat etmeli ve düzenli spor yapmalı.Besin maddeleri uygun yetiştiği ve taze olduğu sürece zararlı değildir.”

Sponsorlu Bağlantılar

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.