Hamilelikte Pilates

Hamilelikte Pilates
4 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 1.952 kez okundu.

Pilates midenin, sırtın ve pelvik tabanın kaslarını güçlendirmeye  yardımcı olabilir. Aynı zaman da sırt ağrısı, postüral dengesizlikler, düşük enerji seviyeleri ve gebelik sırasında zayıf dolaşım gibi yaygın problemlerden kaçınmaya da yardımcı olmalıdır.

Hamilelik döneminde doğum öncesi pilates, egzersiz için sağlıklı ve eğlenceli bir yoldur, böylece hamileliğinizin farklı evrelerinde daha fazla bir beden farkındalığı elde edebilirsiniz. Hamilelik sırasında, platesinize her üç aylık dönemin ihtiyaçlarını karşılamak üzere kolayca değiştirilebilen egzersizlerle devam edebilirsiniz.

Hamileliğin her aşamasında fiziksel, zihinsel ve duygusal olarak değişeceksiniz ve pilates egzersizleri bunu göz önünde bulundurarak tasarlanmıştır. Hamile kalmadan önce pilates uygulamadıysanız, ilk taramadan (12-14 hafta) sonra beklemeniz önerilir.

Nitelikli pilates eğitmenleri; kadınların doğum sırasında zayıflayabilecekleri pelvik taban kuvveti de dahil olmak üzere çekirdek gücünü yeniden kurmalarına yardımcı olabilir ve bebek öncesi şekline tekrar kavuşmanıza yardımcı olur. Pilates ayrıca emzirme ve yeni sevinç nedeniyle vücudun postürel stres ile baş etmesine de yardımcı olabilir!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.